IRDIS BHP

Witamy na oficjalnej stronie dynamicznie rozwijającej się Firmy IRDIS. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu z nami.

Szybki Kontakt

Telefon: 501-127-082
E-mail: JLIB_HTML_CLOAKING

Ocena ryzyka zawodowego

Nasza firma przygotowuje pełną dokumentację z zakresu Oceny ryzyka zawodowego z wykorzystaniem zaawansowanych metod identyfikacji oraz oceny zagrożeń na stanowisku pracy. W ramach usługi oceny ryzyka zawodowego Firma Irdis szkoli kadrę kierowniczą w jaki sposób prawidłowo mają poinformować pracowników o ocenie ryzyka zawdowego na ich stanowiskach pracy.

Ocena ryzyka zawodowego jest jednym z istotnym aspektów bezpieczeństwa w zakładzie pracy. Pozwala ona na identyfikacje zagrożeń na stanowiskach pracy oraz umożliwia przeciwdziałania im. Pozwala to na znaczne oszczędności w zakładzie pracy.

Jakie są konsekwencje braku oceny ryzyka zawodowego?

1 W przypadku kontrolii PIP istnieje możliwość wystawienia mandatu za niedopełnienia obowiązków ze strony pracodawców oraz wystawienie nakazu wykonania odpowiedniej dokumentacji oceny ryzyka zawodowego.

2 Niezidentyfikowanie zagrożeń na stanowisku pracy możę spowodować nieprawidłowe zabezpieczenie miejsca pracy oraz odpowiedniego przeszkolenia pracownika, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku przy pracy. Jeżeli nie dostrzegasz w tym kosztów przeczytaj artykuł: "Koszty wypadków przy pracy"

Podstawa prawna: Kodeks Pracy - Art. 226.

Pracodawca:
  1. ocenia i dokumentuje ryzyko zawodowe związane z wykonywaną pracą oraz stosuje niezbędne środki profilaktyczne zmniejszające ryzyko,
  2. informuje pracowników o ryzyku zawodowym, które wiąże się z wykonywaną pracą, oraz o zasadach ochrony przed zagrożeniami.

 

Nasi klienci

Czy wiesz że?

Pełną odpowiedzialność finansową oraz karną za stan BHP ponosi Pracodawca?